skip to content

Pliki cookies na stronach UE

Używamy plików cookies, aby zapewnić łatwe korzystanie z naszej strony. Jeśli nie zmienisz ustawień przeglądarki, pliki cookies będą przechowywane na Twoim komputerze. W dowolnej chwili możesz również zmienić ustawienia przeglądarki.

Dalej
 
 
 
 .

Polscy posłowie do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji (2014-2019)

 
Czym zajmują się posłowie do Parlamentu Europejskiego?Informacje o Parlamencie Europejskim
 

Wyszukiwarka posłów do PE

Kliknij, aby przejść do listy posłów w okręgu wyborczym

 
 
 .

Okręg nr 1 - woj. pomorskie

 .

photo Anna Fotyga
Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy
Okręg wyborczy: okręg nr 1 - woj. pomorskie
Partia krajowa: Prawo i Sprawiedliwość
Przewodnicząca Podkomisji Bezpieczeństwa i Obrony

Komisja:
Spraw Zagranicznych; Podkomisja Bezpieczeństwa i Obrony
Delegacja do spraw stosunków ze Zgromadzeniem Parlamentarnym NATO

anna.fotyga@europarl.europa.eu
http://fotyga.pl/

photo Janusz Lewandowski
Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci)
Okręg wyborczy: okręg nr 1 - woj. pomorskie
Partia krajowa: Platforma Obywatelska
Przewodniczący Delegacji do spraw stosunków z Iranem

Komisja:
Przemysłu, Badań Naukowych i Energii
Delegacja do spraw stosunków z Iranem

janusz.lewandowski@europarl.europa.eu
http://januszlewandowski.pl/

photo Jarosław Wałęsa
Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci)
Okręg wyborczy: okręg nr 1 - woj. pomorskie
Partia krajowa: Platforma Obywatelska
Wiceprzewodniczący Komisji Rybołówstwa

Komisja:
Rybołówstwa; Komisja Petycji
Delegacja do spraw stosunków z Japonią

jaroslaw.walesa@europarl.europa.eu
http://www.jaroslawwalesa.pl/

 
 
 .

Okręg nr 2 - woj. kujawsko-pomorskie

 .

photo Janusz Zemke
Grupa Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów w Parlamencie Europejskim
Okręg wyborczy: okręg nr 2 - woj. kujawsko-pomorskie
Partia krajowa: Sojusz Lewicy Demokratycznej

Komisja:
Transportu i Turystyki; Podkomisja Bezpieczeństwa i Obrony
Delegacja do spraw stosunków ze Stanami Zjednoczonymi

janusz.zemke@europarl.europa.eu
http://www.janusz-zemke.pl/

photo Kosma Złotowski
Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy
Okręg wyborczy: okręg nr 2 - woj. kujawsko-pomorskie
Partia krajowa: Prawo i Sprawiedliwość

Komisja:
Transportu i Turystyki
Delegacja do komisji współpracy parlamentarnej UE-Armenia, UE-Azerbejdżan i UE-Gruzja
Delegacja do Zgromadzenia Parlamentarnego Euronest

kosmatadeusz.zlotowski@europarl.europa.eu
http://kosmazlotowski.pl/

photo Tadeusz Zwiefka
Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci)
Okręg wyborczy: okręg nr 2 - woj. kujawsko-pomorskie
Partia krajowa: Platforma Obywatelska

Komisja:
Prawna
Delegacja do Wspólnego Zgromadzenia Parlamentarnego AKP-UE

tadeusz.zwiefka@europarl.europa.eu
http://www.tzwiefka.pl/

 
 
 .

Okręg nr 3 - woj. podlaskie i warmińsko-mazurskie

 .

photo Karol Karski
Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy
Okręg wyborczy: okręg nr 3 - woj. podlaskie i warmińsko-mazurskie
Partia krajowa: Prawo i Sprawiedliwość
Kwestor Parlamentu Europejskiego

Komisja:
Spraw Zagranicznych ; Podkomisja Praw Człowieka
Delegacja do Wspólnego Zgromadzenia Parlamentarnego AKP-UE

karol.karski@europarl.europa.eu
http://karolkarski.pl

photo Barbara Kudrycka
Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci)
Okręg wyborczy: okręg nr 3 - woj. podlaskie i warmińsko-mazurskie
Partia krajowa: Platforma Obywatelska
Wiceprzewodniczaca Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych

Komisja:
Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych
Delegacja do spraw stosunków z Japonią

barbara.kudrycka@europarl.europa.eu
http://kudrycka.pl/

 
 
 .

Okręg nr 4 - Warszawa i 8 powiatów woj. mazowieckiego

 .

photo Michał Boni
Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci)
Okręg wyborczy: okręg nr 4 - Warszawa i 8 powiatów woj. mazowieckiego
Partia krajowa: Platforma Obywatelska

Komisja:
Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych
Delegacja do komisji współpracy parlamentarnej UE-Mołdawia (wiceprzewodniczący)
Delegacja do Zgromadzenia Parlamentarnego Euronest

michal.boni@europarl.europa.eu
http://michalboni.pl/

photo Danuta Hübner
Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci)
Okręg wyborczy: okręg nr 4 - Warszawa i 8 powiatów woj. mazowieckiego
Partia krajowa: Platforma Obywatelska
Przewodnicząca Komisji Spraw Konstytucyjnych

Komisja:
Gospodarcza i Monetarna; Komisja Spraw Konstytucyjnych
Delegacja do spraw stosunków ze Stanami Zjednoczonymi

danuta.huebner@europarl.europa.eu
http://danuta-huebner.pl/

photo Marek Jurek
Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy
Okręg wyborczy: okręg nr 4 - Warszawa i 8 powiatów woj. mazowieckiego
Partia krajowa: Prawica RP

Komisja:
Podkomisja Bezpieczeństwa i Obrony
Delegacja do spraw stosunków z Parlamentem Panafrykańskim

marek.jurek@europarl.europa.eu
http://www.marekjurek.pl/

photo Zdzisław Krasnodębski
Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy
Okręg wyborczy: okręg nr 4 - Warszawa i 8 powiatów woj. mazowieckiego
Partia krajowa: Prawo i Sprawiedliwość

Komisja:
Przemysłu, Badań Naukowych i Energii
Delegacja do spraw stosunków ze Stanami Zjednoczonymi

zdzislaw.krasnodebski@europarl.europa.eu
http://zdzislawkrasnodebski.eu/

photo Michał Marusik
Europe of Nations and Freedom
Okręg wyborczy: okręg nr 4 - Warszawa i 8 powiatów woj. mazowieckiego
Partia krajowa: Kongres Nowej Prawicy

Komisja:
Delegacja do Wspólnego Zgromadzenia Parlamentarnego AKP-UE

michal.marusik@europarl.europa.eu
http://www.michalmarusik.pl/

 
 
 .

Okręg nr 5 - woj. mazowieckie (bez okręgu nr 4)

 .

photo Jarosław Kalinowski
Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci)
Okręg wyborczy: okręg nr 5 - woj. mazowieckie (bez okręgu nr 4)
Partia krajowa: Polskie Stronnictwo Ludowe

Komisja:
Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Delegacja do Komisji Współpracy Parlamentarnej UE-Kazachstan, UE-Kirgistan, UE-Uzbekistan i UE-Tadżykistan oraz do spraw Stosunków z Turkmenistanem i Mongolią

jaroslaw.kalinowski@europarl.europa.eu
http://www.kalinowski.pl/

photo Zbigniew Kuźmiuk
Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy
Okręg wyborczy: okręg nr 5 - woj. mazowieckie (bez okręgu nr 4)
Partia krajowa: Prawo i Sprawiedliwość
Wiceprzewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Komisja:
Budżetowa; Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Delegacja do komisji współpracy parlamentarnej UE-Rosja

zbigniewkrzysztof.kuzmiuk@europarl.europa.eu
http://zbigniewkuzmiuk.pl/

photo Julia Pitera
Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci)
Okręg wyborczy: okręg nr 5 - woj. mazowieckie (bez okręgu nr 4)
Partia krajowa: Platforma Obywatelska

Komisja:
Petycji
Delegacja do spraw stosunków ze Szwajcarią i Norwegią, do wspólnej komisji parlamentarnej UE-Islandia oraz do wspólnej komisji parlamentarnej Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG)

julia.pitera@europarl.europa.eu
http://www.juliapitera.pl/

 
 .

Okręg nr 6 - woj. łódzkie

 .

photo Urszula Krupa
Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy
Okręg wyborczy: okręg nr 6 - woj. łódzkie
Partia krajowa: Niezależna

Komisja:
Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności

urszula.krupa@europarl.europa.eu

photo Jacek Saryusz-Wolski
Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci)
Okręg wyborczy: okręg nr 6 - woj. łódzkie
Partia krajowa: Platforma Obywatelska

Komisja:
Spraw Konstytucyjnych; Komisja Spraw Zagranicznych
Delegacja do komisji współpracy parlamentarnej UE-Ukraina
Delegacja do Zgromadzenia Parlamentarnego Euronest

jacek.saryusz-wolski@europarl.europa.eu
http://saryusz-wolski.pl

 
 .

Okręg nr 7 - woj. wielkopolskie

 .

photo Ryszard Czarnecki
Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy
Okręg wyborczy: okręg nr 7 - woj. wielkopolskie
Partia krajowa: Prawo i Sprawiedliwość
Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego

Komisja:
Kontroli Budżetowej
Delegacja do Zgromadzenia Parlamentarnego Euronest (wiceprzewodniczący)
Delegacja do komisji współpracy parlamentarnej UE-Ukraina

ryszard.czarnecki@europarl.europa.eu
http://www.ryszardczarnecki.pl/

photo Andrzej Grzyb
Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci)
Okręg wyborczy: okręg nr 7 - woj. wielkopolskie
Partia krajowa: Polskie Stronnictwo Ludowe

Komisja:
Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności; Podkomisja Praw Człowieka
Delegacja do komisji współpracy parlamentarnej UE-Mołdawia
Delegacja do Zgromadzenia Parlamentarnego Euronest

andrzej.grzyb@europarl.europa.eu
http://andrzejgrzyb.eu/

photo Agnieszka Kozłowska-Rajewicz
Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci)
Okręg wyborczy: okręg nr 7 - woj. wielkopolskie
Partia krajowa: Platforma Obywatelska

Komisja:
Zatrudnienia i Spraw Socjalnych; Komisja Praw Kobiet i Równouprawnienia
Delegacja do spraw stosunków z Białorusią
Delegacja do Zgromadzenia Parlamentarnego Euronest

agnieszka.kozlowska-rajewicz@europarl.europa.eu
http://www.kozlowska-rajewicz.pl/

photo Krystyna Łybacka
Grupa Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów w Parlamencie Europejskim
Okręg wyborczy: okręg nr 7 - woj. wielkopolskie
Partia krajowa: Sojusz Lewicy Demokratycznej

Komisja:
Kultury i Edukacji
Delegacja do komisji współpracy parlamentarnej UE-Rosja

krystyna.lybacka@europarl.europa.eu
http://www.lybacka.pl/

photo Adam Szejnfeld
Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci)
Okręg wyborczy: okręg nr 7 - woj. wielkopolskie
Partia krajowa: Platforma Obywatelska

Komisja:
Handlu Międzynarodowego
Delegacja do Komitetu Parlamentarnego CARIFORUM-UE

adam.szejnfeld@europarl.europa.eu
http://www.szejnfeld.pl/

 
 
 .

Okręg nr 8 - woj. lubelskie

 .

photo Krzysztof Hetman
Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci)
Okręg wyborczy: okręg nr 8 - woj. lubelskie
Partia krajowa: Polskie Stronnictwo Ludowe

Komisja:
Rozwoju Regionalnego
Delegacja do Wspólnego Zgromadzenia Parlamentarnego AKP-UE

krzysztof.hetman@europarl.europa.eu
http://krzysztofhetman.pl/

photo Mirosław Piotrowski
Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy
Okręg wyborczy: okręg nr 8 - woj. lubelskie
Partia krajowa: Wybrany z listy KW Prawo i Sprawiedliwość

Komisja:
Komisja Rozwoju Regionalnego
Delegacja do spraw stosunków z państwami Azji Południowo-Wschodniej i Stowarzyszeniem Państw Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN)

miroslaw.piotrowski@europarl.europa.eu
http://www.piotrowski.org.pl/

 
 
 .

Okręg nr 9 - woj. podkarpackie

 .

photo Elżbieta Łukacijewska
Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci)
Okręg wyborczy: okręg nr 9 - woj. podkarpackie
Partia krajowa: Platforma Obywatelska

Komisja:
Transportu i Turystyki
Delegacja do spraw stosunków z Australią i Nową Zelandią

elzbieta.lukacijewska@europarl.europa.eu
http://www.lukacijewska.pl/

photo Stanisław Ożóg
Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy
Okręg wyborczy: okręg nr 9 - woj. podkarpackie
Partia krajowa: Prawo i Sprawiedliwość

Komisja:
Komisja Gospodarcza i Monetarna
Delegacja do Parlamentarnego Komitetu Stabilizacji i Stowarzyszenia UE-Serbia

stanislaw.ozog@europarl.europa.eu
http://www.stanislawozog.pl/

photo Tomasz Poręba
Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy
Okręg wyborczy: okręg nr 9 - woj. podkarpackie
Partia krajowa: Prawo i Sprawiedliwość
Wiceprzewodniczący Komisji Transportu i Turystyki

Komisja:
Transportu i Turystyki
Delegacja do Euro-Latynoamerykańskiego Zgromadzenia Parlamentarnego (wiceprzewodniczący)
Delegacja do spraw stosunków z państwami Ameryki Środkowej

tomasz.poreba@europarl.europa.eu
http://www.tomaszporeba.pl/

 
 
 .

Okręg nr 10 - woj. małopolskie i świętokrzyskie

 .

photo Edward Czesak
Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy
Okręg wyborczy: okręg nr 10 - woj. małopolskie i świętokrzyskie
Partia krajowa: Prawo i Sprawiedliwość

Komisja:
Przemysłu, Badań Naukowych i Energii
Delegacja do Wspólnego Zgromadzenia Parlamentarnego AKP-UE (wiceprzewodniczący)

edward.czesak@europarl.europa.eu
http://www.edwardczesak.pl/

photo Beata Gosiewska
Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy
Okręg wyborczy: okręg nr 10 - woj. małopolskie i świętokrzyskie
Partia krajowa: Prawo i Sprawiedliwość

Komisja:
Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Delegacja do spraw stosunków z Japonią

beatabarbara.gosiewska@europarl.europa.eu
http://www.beatagosiewska.pl/

photo Ryszard Legutko
Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy
Okręg wyborczy: okręg nr 10 - woj. małopolskie i świętokrzyskie
Partia krajowa: Prawo i Sprawiedliwość

Komisja:
Spraw Zagranicznych
Delegacja do spraw stosunków z państwami Mercosuru
Delegacja do Euro-Latynoamerykańskiego Zgromadzenia Parlamentarnego

ryszardantoni.legutko@europarl.europa.eu
http://www.rlegutko.pl/

photo Czesław Siekierski
Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci)
Okręg wyborczy: okręg nr 10 - woj. małopolskie i świętokrzyskie
Partia krajowa: Polskie Stronnictwo Ludowe
Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Komisja:
Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Delegacja do spraw stosunków z Kanadą

czeslaw.siekierski@europarl.europa.eu
http://www.siekierski.pl/

photo Róża Thun
Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci)
Okręg wyborczy: okręg nr 10 - woj. małopolskie i świętokrzyskie
Partia krajowa: Platforma Obywatelska

Komisja:
Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów
Delegacja do spraw stosunków z Izraelem
Delegacja do Zgromadzenia Parlamentarnego Unii dla Śródziemnomorza

roza.thun@europarl.europa.eu
http://www.rozathun.pl/

photo Bogdan Wenta
Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci)
Okręg wyborczy: okręg nr 10 - woj. małopolskie i świętokrzyskie
Partia krajowa: Platforma Obywatelska

Komisja:
Rozwoju; Komisja Kultury i Edukacji
Delegacja do Wspólnego Zgromadzenia Parlamentarnego AKP-UE

bogdan.wenta@europarl.europa.eu
http://www.wentabogdan.pl/

photo Stanisław Żółtek
Europe of Nations and Freedom
Okręg wyborczy: okręg nr 10 - woj. małopolskie i świętokrzyskie
Partia krajowa: Kongres Nowej Prawicy

Komisja:
Budżetowa

stanislawjozef.zoltek@europarl.europa.eu

 
 
 .

Okręg nr 11 - woj. śląskie

 .

photo Jerzy Buzek
Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci)
Okręg wyborczy: okręg nr 11 - woj. śląskie
Partia krajowa: Platforma Obywatelska
Przewodniczący Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii

Komisja:
Przemysłu, Badań Naukowych i Energii; Podkomisja Bezpieczeństwa i Obrony
Delegacja do spraw stosunków ze Zgromadzeniem Parlamentarnym NATO

jerzy.buzek@europarl.europa.eu
http://buzek.pl/

photo Adam Gierek
Grupa Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów w Parlamencie Europejskim
Okręg wyborczy: okręg nr 11 - woj. śląskie
Partia krajowa: Unia Pracy

Komisja:
Przemysłu, Badań Naukowych i Energii
Delegacja do Komisji Współpracy Parlamentarnej UE-Kazachstan, UE-Kirgistan, UE-Uzbekistan i UE-Tadżykistan oraz do spraw Stosunków z Turkmenistanem i Mongolią

adam.gierek@europarl.europa.eu

photo Janusz Korwin-Mikke
Niezrzeszeni
Okręg wyborczy: okręg nr 11 - woj. śląskie
Partia krajowa: KORWiN

Komisja:
Spraw Zagranicznych
Delegacja do spraw stosunków z Chińską Republiką Ludową

januszryszard.korwin-mikke@europarl.europa.eu
http://korwin-mikke.pl/

photo Jan Olbrycht
Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci)
Okręg wyborczy: okręg nr 11 - woj. śląskie
Partia krajowa: Platforma Obywatelska

Komisja:
Budżetowa
Delegacja do spraw stosunków z państwami Azji Południowo-Wschodniej i Stowarzyszeniem Państw Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN)

jan.olbrycht@europarl.europa.eu
http://www.janolbrycht.pl/

photo Bolesław Piecha
Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy
Okręg wyborczy: okręg nr 11 - woj. śląskie
Partia krajowa: Prawo i Sprawiedliwość
Przewodniczący Delegacji do Komitetu Parlamentarnego CARIFORUM-UE

Komisja:
Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności
Delegacja do Komitetu Parlamentarnego CARIFORUM-UE

boleslaw.piecha@europarl.europa.eu
http://www.piecha.com.pl/

photo Marek Plura
Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci)
Okręg wyborczy: okręg nr 11 - woj. śląskie
Partia krajowa: Platforma Obywatelska

Komisja:
Zatrudnienia i Spraw Socjalnych
Delegacja do wspólnej komisji parlamentarnej UE-Turcja

marek.plura@europarl.europa.eu
http://plura.pl

photo Jadwiga Wiśniewska
Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy
Okręg wyborczy: okręg nr 11 - woj. śląskie
Partia krajowa: Prawo i Sprawiedliwość
Wiceprzewodnicząca Delegacji do Wspólnego Zgromadzenia Parlamentarnego AKP-UE

Komisja:
Praw Kobiet i Równouprawnienia; Komisja Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności
Delegacja do Wspólnego Zgromadzenia Parlamentarnego AKP-UE

jadwiga.wisniewska@europarl.europa.eu
http://www.jadwigawisniewska.pl/

 
 
 .

Okręg nr 12 - woj. dolnośląskie i opolskie

 .

photo Lidia Geringer de Oedenberg
Grupa Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów w Parlamencie Europejskim
Okręg wyborczy: okręg nr 12 - woj. dolnośląskie i opolskie
Partia krajowa: Sojusz Lewicy Demokratycznej
Wiceprzewodnicząca Komisji Prawnej

Komisja:
Prawna; Komisja Petycji
Delegacja do Wspólnego Zgromadzenia Parlamentarnego AKP-UE
Delegacja do Zgromadzenia Parlamentarnego Unii dla Śródziemnomorza

lidiajoanna.geringerdeoedenberg@europarl.europa.eu
http://www.lgeringer.pl/

photo Robert Iwaszkiewicz
Europa Wolności i Demokracji
Okręg wyborczy: okręg nr 12 - woj. dolnośląskie i opolskie
Partia krajowa: Kongres Nowej Prawicy

Komisja:
Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów
Delegacja do komisji współpracy parlamentarnej UE-Armenia, UE-Azerbejdżan i UE-Gruzja
Delegacja do Zgromadzenia Parlamentarnego Euronest

robertjaroslaw.iwaszkiewicz@europarl.europa.eu

photo Danuta Jazłowiecka
Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci)
Okręg wyborczy: okręg nr 12 - woj. dolnośląskie i opolskie
Partia krajowa: Platforma Obywatelska

Komisja:
Zatrudnienia i Spraw Socjalnych
Delegacja do spraw stosunków z Chińską Republiką Ludową

danuta.jazlowiecka@europarl.europa.eu
http://www.jazlowiecka.pl

photo Sławomir Kłosowski
Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy
Okręg wyborczy: okręg nr 12 - woj. dolnośląskie i opolskie
Partia krajowa: Prawo i Sprawiedliwość

Komisja:
Rozwoju Regionalnego
Delegacja do Komisji Parlamentarnej Stowarzyszenia UE-Mołdawia
Delegacja do Zgromadzenia Parlamentarnego Euronest

slawomir.klosowski@europarl.europa.eu

photo Kazimierz Michał Ujazdowski
Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy
Okręg wyborczy: okręg nr 12 - woj. dolnośląskie i opolskie

Komisja:
Spraw Konstytucyjnych
Delegacja do spraw stosunków z Białorusią
Delegacja do Zgromadzenia Parlamentarnego Euronest

kazimierzmichal.ujazdowski@europarl.europa.eu
http://www.ujazdowski.pl/

photo Bogdan Zdrojewski
Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci)
Okręg wyborczy: okręg nr 12 - woj. dolnośląskie i opolskie
Partia krajowa: Platforma Obywatelska
Przewodniczący Delegacji do spraw stosunków z Białorusią

Komisja:
Kultury i Edukacji
Delegacja do spraw stosunków z Białorusią
Delegacja do Zgromadzenia Parlamentarnego Euronest

bogdan.zdrojewski@europarl.europa.eu
http://www.zdrojewski.info/

 
 
 .

Okręg nr 13 - woj. lubuskie i zachodniopomorskie

 .

photo Czesław Hoc
Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy
Okręg wyborczy: okręg nr 13 - woj. lubuskie i zachodniopomorskie
Partia krajowa: Prawo i Sprawiedliwość

Komisja:
Zatrudnienia i Spraw Socjalnych
Delegacja do spraw stosunków z Chińską Republiką Ludową

czeslaw.hoc@europarl.europa.eu
http://www.czeslawhoc.pl/

photo Bogusław Liberadzki
Grupa Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów w Parlamencie Europejskim
Okręg wyborczy: okręg nr 13 - woj. lubuskie i zachodniopomorskie
Partia krajowa: Sojusz Lewicy Demokratycznej
Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego

Komisja:
Transportu i Turystyki; Komisja Kontroli Budżetowej
Delegacja do komisji współpracy parlamentarnej UE-Ukraina

boguslaw.liberadzki@europarl.europa.eu
http://www.liberadzki.pl/

photo Dariusz Rosati
Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci)
Okręg wyborczy: okręg nr 13 - woj. lubuskie i zachodniopomorskie
Partia krajowa: Platforma Obywatelska

Komisja:
Gospodarcza i Monetarna
Delegacja do Komisji Parlamentarnej Stowarzyszenia UE-Ukraina (przewodniczący)
Delegacja do Wspólnego Zgromadzenia Parlamentarnego AKP-UE

dariusz.rosati@europarl.europa.eu
http://www.rosati.pl/